LEVICE. Najlepších, ktorí úspešne reprezentovali školu a dosiahli významné výsledky na okresných, krajských aj celoslovenských súťažiach, odmeňuje samospráva ocenením Zlaté levíča.
Tento školský rok navrhli riaditelia základných škôl na území mesta Levice na toto ocenenie spolu 26 žiakov a dva športové kolektívy. Ocenenia si prevzali z rúk primátora Štefana Mišáka 28. júna v sobášnej sieni Mestského úradu v Leviciach.
Ocenili jednotlivcov aj kolektívy. FOTO: (AM)
Ocenenie Zlaté levíča 2016 získali:
Dávid Školník, 9.B/ZŠ, Školská 14 za viacročnú úspešnú reprezentáciu školy a mesta v predmetových olympiádach z oblasti fyziky a dejepisu
Martina Števiarová 9.B/ZŠ, Školská 14 za viacročnú reprezentáciu školy a mesta v speváckych súťažiach a kultúrnych podujatiach
Krištof Éder 3.ročník/1. časť/ZUŠ za reprezentáciu školy, mesta i Slovenska v sólovej hre na klavír
Ema Chvojková 4.ročník/1.časť/ZUŠ za úspešnú reprezentáciu školy a mesta v prednese poézie a prózy na celoslovenskej i medzinárodnej úrovni
Lucia Karasová 8.B/ZŠ, Pri Podlužianke 6 za úspešnú reprezentáciu školy a mesta v predmetových olympiádach a súťažiach z oblasti literatúry a prírodovedných predmetov
Luisa Vydrová 6.A/ZŠ, Pri Podlužianke 6 za úspešnú reprezentáciu školy a mesta v recitačných súťažiach a kolektívnych športových súťažiach
Miroslav Švec 9.A/ZŠ, Pri Podlužianke 6 za dosiahnuté úspechy vo vedomostných súťažiach z oblasti prírodovedných a spoločenských vied
Patrik Blaho 8.B/ZŠ, Saratovská ul. 43 za dosiahnuté úspechy vo vedomostných súťažiach prírodovedného zamerania a úspechy v biologickej olympiáde
Karin Jánošová 8.A/ZŠ, Saratovská ul. 43 za úspešnú reprezentáciu školy a mesta v predmetových a postupových súťažiach z oblasti fyziky, geografie, techniky a športu
Marcel Bátovský 9.B/ZŠ, Saratovská ul. 85 za úspešnú reprezentáciu školy, mesta i Slovenska v individuálnych i kolektívnych športoch
Dominika Machová 9.A/ZŠ, Saratovská ul. 85 za dosiahnuté úspechy v predmetových olympiádach a súťažiach z oblastí fyziky, chémie, výtvarnej a slovenského jazyka na úrovni okresu a kraja
Soňa Lacková 8.C/ZŠ, Saratovská ul. 85 za dosiahnuté úspechy v predmetovej olympiáde z anglického jazyka a 2. miesto v celoštátnom kole súťaže „Jazykový kvet“
Tomáš Petráni 8.B/ZŠ, Ul. sv. Michala 42 za reprezentáciu školy a mesta v matematických súťažiach a popredné umiestnenie v súťaži programovania
Timea Bátovská 9.A/ZŠ, Ul. sv. Michala 42 za viacnásobnú úspešnú reprezentáciu školy a mesta v predmetových olympiádach a súťažiach z biológie
Anna Borsíková 9.C/ZŠ A. Kmeťa, Ul. M. R. Štefánika 34 za viacnásobnú úspešnú reprezentáciu školy a mesta v predmetových olympiádach prírodovedných predmetov, geografickej, biblickej olympiáde a literárnych súťažiach
Erika Zuberecová 9.C/ZŠ A. Kmeťa, Ul. M. R. Štefánika 34 za dlhoročnú reprezentáciu školy s výraznými úspechmi v literárnych súťažiach
Peter Popa 9.D/ZŠ A. Kmeťa, Ul. M. R. Štefánika 34 za viacročnú úspešnú reprezentáciu školy a mesta v predmetových olympiádach z oblasti matematiky, fyziky a prezentáciu ročníkovej práce na celoslovenskej Malej vedeckej konferencii nadaných žiakov
Mária Mederlyová 4.D/ZŠ A. Kmeťa, Ul. M. R. Štefánika 34 za dosiahnuté úspechy v matematických súťažiach a vo vlastnej tvorbe
Chiara Horňáková 6.A/ZŠ, Ul. sv. Michala 42 za dosiahnuté úspechy v biologickej olympiáde na úrovni okresu a kraja
Ema Briediková 6.B/ZŠ, Ul. sv. Michala 42 za reprezentáciu školy a mesta v olympiáde z anglického jazyka na úrovni okresu a kraja
Dávid Gál 9.A/ZŠ s VJM za dosiahnuté úspechy v súťaži Poznaj slovenskú reč
Veronika Nagy 7.A/ZŠ s VJM za reprezentáciu školy a mesta v literárnych súťažiach na krajskej i celoslovenskej úrovni
Viktória Mészarosová 6.A/ZŠ s VJM za reprezentáciu školy a mesta v matematických súťažiach na krajskej i celoslovenskej úrovni
Slavomír Hajduk 3.C/Spojená škola internátna za dosiahnuté úspechy v prednese poézie a prózy na úrovni kraja i Slovenska
Agáta Vargová 4.B/Katolícka Spojená škola sv. Vincenta de Paul za dosiahnuté úspechy v umeleckom prednese poézie a prózy
Karolína Lešťanová 8.A /Katolícka Spojená škola sv. Vincenta de Paul za vynikajúcu reprezentáciu školy a mesta v individuálnych i kolektívnych športoch
Žiacky tím v hokeji v zložení: Peter Farkaš, Adam Horváth, Kristián Griesbach, Daniel Gellen, Martin Grobař, Samuel Pacala, ZŠ, Pri Podlužianke 6 za vynikajúcu reprezentáciu školy a mesta v školskom roku 2015/2016 v hokeji
Žiacky tím v basketbale v zložení: Martin Villem, Henrich Sirotňák, Šimon Slaninka, Denis Lojek, Daniel Chaban, Dominik Špaňo, Matúš Gatiar, Damir Petrovič, Erik Pavlovič, ZŠ, Saratovská ul. 85 za vynikajúcu reprezentáciu školy a mesta v školskom roku 2015/2016 v basketbale
Riaditeľom základných škôl a základnej umeleckej školy bola pri príležitosti 860. výročia prvej písomnej zmienky o meste Levice venovaná monografia mesta a Listina prvej písomnej zmienky.
Autor: Adriana Macáková, MsÚ