Veľké Ludince nestačili na hráčov Nededu

V 26. kole III. ligy Západ sa Veľké Ludince predstavili na pôde predposledného Nededu. Po výborných výsledkoch zverenci Igora Kasana chceli naplno bodovať, čo sa im však napokon nepodarilo.

(Zdroj: Ilustračné foto)

26. kolo

Neded – V. Ludince 3:2 (1:0)

Domáci začali vysokým presingom. Hneď v prvej minúte zahrávali nebezpečnú štandardku, ale gól nedali. V 7. min. však už bolo 1:0, po úniku z pravej strany a centri do šestnástky Kingsley nekompromisne zavesil pod brvno. Nededčania pokračovali v nátlakovej hre, z čoho pramenili šance, ale zostali nepremenené. Hostia v poli pekne kombinovali, ale na bránu vystrelili až v 43. minúte. Chýbala im finálna prihrávka. Druhý polčas začali taktiež úspešne domáci. Po rohu dal Hambalek hlavou druhý gól svojho celku. Ludince po prestriedaní prevzali iniciatívu, ale góly dali iba po štandardkách. Na 2:1 znížil hlavou Hlaváčik. V tomto úseku mali hru pod kontrolou, avšak v 81. min. striedajúci Valachovič krásnou strelou spoza šestnástky do šibenice zvýšil na 3:1. Hostia vzápätí v 84. min. hlavičkou po štandardke dávali kontaktný gól. Domáci si víťazstvo nenechali vziať a zaslúžene brali tri body. Správnu taktiku naordinoval poverený tréner Jozef Kováč, ktorý viedol mužstvo namiesto V. Ekhardta.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 7. Kingsley, 47. Hambalek, 81. Valachovič – 65. Hlaváčik, 84. Smiknya. R Santa, ŽK: Turnai, Petráš, Kubala, 350 divákov. FC: Nemček – Nagy, Hambalek, Roško, Kráľovič (70. Valachovič), Rehák, Gányovics, Kingsley, Herceg (89. Obassi), Kochan, Zahraničnyj. Tréner J. Kováč. TJ: Benkó – Smiknya, Flídr, Varga, Kubala, Soboňa, Dobiaš (60. Turnai), Petráš (69. Konvický), Ahmad (64. Straňák), Cingel, Hlaváčik. Tréner I. Kasana. (LF)

Komárno – Galanta 1:0 (1:0)

Od úvodných minút mali iniciatívu na kopačkách domáci futbalisti. Hostia sa zamerali na defenzívu, pričom sa spoliehali na rýchle kontry a prípadné chyby domáceho celku. Tie však neprišli a tak sa hralo prevažne pred bránou Galanta. Domáci sa dlho nevedeli dočkať gólu až prišla 35. minúta, v ktorej Faragó po presingu získal loptu presne odcentroval a Marek Szabó poslal fialovo-bielych do vedenia. Po prestávke pokračovala výrazná prevaha Komárna, ktoré si však vedenie nedokázalo poistiť, pričom príležitostí malo na to neúrekom. Poisťovací gól neprichádzal, a tak sa na domáce kopačky postupne vkrádalo trocha nervozity. Hostia prakticky za celý zápas bránu Balogha neohrozili. Až v závere mali jeden nebezpečný prienik do pokutového územia, ale obrana KFC zareagovala včas a hrozbu odvrátila. Víťazstvo Komárna bolo síce len chudobné, ale zaslúžené. Pri lepšom využívaní gólových príležitostí si Komárňania mohli napraviť aj skóre, napokon sa však tešia z troch bodov.

Gól: 35. Szabó. R Valentová, ŽK: Szórád, V. Kosťukevič – Bočko, Winkler, Pilo, 300 divákov. KFC: Balogh – Podlucký, Németh. Szórád, Obert, Antunovič, Szabó (68. Uzola), Gonzáles (90. Piven), Faragó, V. Kosťukevič, Bilyk (62. Blaho). Tréner P. Lérant. SLOVAN: Masár – Grús, Eliáš, Rusňák, Bočko, Hrotko (58. Choi), Winkler, Leakyun, Žák, Prágai., Lim (53. Pilo). Tréner T. Meszlényi. (RG)

Šamorín – Veľký Meder 3:0 (1:0)

Vedenia sa ujal Šamorín už v 5. minúte. Po rohu lopta prepadla na zadnú tyč, kde číhal Pončák, ktorý pohotovo vystrelil, loptu však ešte stihol tečovať Horváth a z 5 m nemal brankár hostí šancu zakročiť. O pár minút na to zeleno-bieli reagovali Bírom, ktorý si dokázal zbehnúť do stredu šestnástky, no pozorný Hajdúch vybehol. Celý prvý polčas bol v réžii ŠTK, do šancí sa postupne dostávali Kuba, Špánik či Levi, avšak tieto šance neboli dosť výrazné, aby skončili gólom. Tesne pred koncom polčasu po prieniku Leonela tutovku spálil Mezovský. V druhej polovici zápasu ŠTK znova diktovalo tempo hry, už po 7 minútach sa presadil Kuba. Vo veľkom vápne sa k nemu dostala lopta a poslal ju po výške k vzdialenejšej tyči. Šamorín mal prevahu, poctivo bránil a súpera nepúšťal do žiadnych šancí. Do sľubných šancí sa dostali Horváth, Levi, Mezovský či Čemba. Za zmienku stojí ešte tvrdá strela z priameho kopu od Ágha. Jose Lucas vystriedal Kubu a za čas strávený na ihrisku spálil viacero gólových príležitostí. To však Šamorín v konečnom dôsledku vôbec mrzieť nemuselo, lebo striedajúci Ozogány v 88. min. vysunul hlavou výborne hrajúceho Mezovského, ktorý sa ocitol zoči-voči brankárovi a poľahky zakončil popri ňom - 3:0. Táto akcia uzavrela lokálne derby, v ktorom Šamorín potvrdil svoju kvalitu a ašpirácie na postup do druhej ligy.

Góly: 5. Cs. Horváth, 52. Kuba, 88. Mezovský. R Fehér, ŽK: Szöcs, Králik, 391 divákov. ŠTK: Hajdúch – Špánik, Horváth, Pončák, Ágh – Kassiano – Mezovský, Čemba (74. Krištan), Levi, Leonel (83. Ozogány) – Kuba (67. Jose Lucas). Tréner M. Keeney. MŠK: Székely – Bališ, Hanzel, Szöcs, Baksics, Králik, Gagič, Tóth (46. Pisár), Bíró, Mészáros, Bognár. Tréner A. Gögh. (TD)

Horná Nitra - Trnava C 2:3 (1:2)

Domáci po voľnom žrebe z minulého kola sa od úvodných minút ocitli pod veľkým tlakom hostí, ktorí v jarnej časti súťaže stratili len dva body. Už v 5. min. domáci brankár Lacko vyrazil strelecký pokus Horvátha, avšak Juhász pohotovo dorazil loptu do siete – 0:1. V 14. min. využil hosťujúci Herák pošmyknutie domáceho Halmeša, prihral voľnému Pikulíkovi, a ten zvýšil náskok hosťujúcich futbalistov – 0:2. Prievidžania sa zo šokujúceho úvodu postupne spamätali a dostali sa i k streleckým pokusom a gólovým príležitostiam. V 19. min. poslal Belanec pekný dlhý pas na Turančíka, ktorý pekne prihral Bublákovi, a ten prízemnou strelou k pravej žrdi opäť zmenil stav stretnutia – 1:2. V 30. min. po centrovanej lopte Zelenického hlavičkoval Bublák tesne nad bránu hostí. V 36. min. po kombinácii hostí Pikulík - Juhász včasným vybehnutím brankár Lacko odvrátil loptu do bezpečia. Úvod druhého polčasu patril opäť hosťom. V 47. min. strieľal tesne vedľa domácej brány Herák, keď mu prihrával Juhász. V 62. min. získal loptu Bublák, peknou individuálnou akciou sa dostal do pokutového územia a umiestnenou strelou nedal hosťujúcemu brankárovi šancu – 2:2. V 85. min. zahral zboku priamy kop hosťujúci Juhász, no domáci brankár Lacko loptu bezpečne kryl. V 86. min. prudkú strelu domáceho Bubláka do stredu brány hosťujúci brankár Orichel kryl. Domáci futbalisti si kalich horkosti vypili do dna v poslednej minúte nadstaveného času, kedy po kombinácii Krajčovič – Juhász dostal Peter Tran Ahn hostí do vedenia - 2:3.

Góly: 19. a 62. Bublák – 5. Juhász, 14. Pikulík, 90. Tran Ahn. R Drobec, ŽK: Pekár, Belanec, Oškrobaný – Juhász, 600 divákov. BANÍK: Lacko – Búry, Oškrobaný, Pekár, Halmeš, Belanec, Turančík, Viktory, Bublák, Zelenický (82. Strečanský), Drozd (75. Obžera). SPARTAK C: Orichel – Krajčovič, Častulin, Mišura, Kovarský (83. Blaško), Hlavna, Pikulík, Richnák (75. Duračka), Herák, Juhász, Horváth (64. Tran Ahn). IGOR BELÁK

Púchov – Palárikovo 1:0 (0:0)

Domáci nastúpili proti poslednému tímu tabuľky v bráne so Strelčíkom a bez Svoradu. V prvej štvrťhodine sa hralo prevažne v strede ihriska a náznaky príležitostí prišli až potom. V 17. min po Pilátovej prihrávke neuspel Bartoš, vzápätí sa nepresadil Pilát a diváci sa netešili ani po Bartošovej hlavičke. Hostia pohrozili Švajlenom a po polhodine mal dobrú príležitosť Zvoncsár, no Strelčík ostal neprekonaný. Nasledovali dve dobré šance Púchova, ale bez úspešnej koncovky. Po Zuziakovom centri v 34. min hlavičkoval vedľa Gajdošík a o štyri minúty Zuziakovu strelu vytlačil Kürti na žrď. Druhý polčas začal šancou Zvoncsára, ktorému zabránil v skórovaní Pilát. Potom sa hralo viac pod taktovkou domácich, ale vyložené šance absentovali. Hostia si chceli odviezť minimálne bod, čo sa im takmer podarilo. Proti bol v 85. min striedajúci Rypák, ktorý po siedmich minútach na ihrisku po priamom kope usmernil do siete centrovanú loptu a Púchov sa tešil zo zisku troch bodov.

Gól: 85. Rypák. R Pecek, ŽK: Zuziak, Rypák – Janso, Hausleitner, 228 divákov. FK: Strelčík – Riška, Gajdošík (78. Rypák), Kopiš, Vanák, Brezničan, Zuziak, Paliesek, Gamboš, Bartoš (57. Svorada), Pilát (61. Pastorek). Tréner J. Vágner. OTJ: Kürti – Sipos, Petrovič, Rusinko, Španír (36. Hausleitner), Farkaš, Janso, Zvoncsár, Letko, Švajlen, Gejdoš. Tréner A. Czuczor. (FK)

DAC B/Vrakúň – Topoľčany 4:1 (1:0)

Domáci odohrali vydarené stretnutie, boli lepším tímom. Ukľudnil ich úvodný gól z kopačky Tótha v 27. minúte. Po štandardnej situácii si prebral loptu Trajcsik, ktorý ju posunul na úplne voľného stredopoliara domácich a ten do prázdnej brány nemal problém. Béčku vyšiel nástup do druhého polčasu, okamžite v jeho úvode zvyšoval Černák. Zverenci Balázsa Borbélyho kontrolovali priebeh, vytvárali si šance. Tri minúty po druhom zásahu využil chybu hosťujúceho stopéra Mészáros, ktorý preloboval Junasa – 3:0. Domáci poľavili z tempa, čo využil súper na strelenie kontaktného gólu. Okamžite o minútu prišla odpoveď domácich, po peknej krídelnej akcii uzavrel skóre stretnutia Fedor. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

Góly: 27. Tóth, 46. Černák, 49. A. Mészáros, 86. Fedor – 85. Salim. R Sárai, ŽK: Grman, 180 divákov. DAC B: Milošovič – Szépe, Kubík, Straka (62. Kelemen), Trajcsik, Bódis, Nagy, Tóth, Mészáros (74. Hamdaoui), Černák, Fedor. Tréner B. Borbély. MFK: Junas – Rybánsky, Grman, Kučera, Luzin, Salim, Nehari, Ventúra, Hovsepjan (89. Minich), Vahagn Militosjan (72. Fiala), Matejov (58. Adamkovič). Tréner M. Detko. (LO)

Vráble - Nové Zámky 2:2 (2:1)

V malom derby predpovedali hviezdy deľbu. Hostia po troch remízach a víťazstve ťahali šnúru bez prehry, do boja o záchranu namočený Spartak na jar doma zo štyroch pokusov trikrát remizoval a raz vyhral. Domáci úvod ako zo sna však znamenal, že sa hralo podľa vrábeľských nôt. Už v 2. min. Brath loptou pred bránu ako na podnose našiel Nurkoviča - 1:0. Onedlho po ďalšej rýchlej a presnej kombinácií na ľavej strane zakončoval do prázdnej brány pre zmenu Brath. Hlavičke Nurkoviča potom veľa nechýbalo. Silný tlak Vrábeľ neskôr povolil. V 18. min. po nenápadnej akcií N. Zámky urputne udržali loptu a pred bránou ukázal svoj gólový čuch tiesnený Kráľ. Po znížení prebrali opraty duelu Novozámčania, hoci aj Spartak produkoval dobrý futbal. Miernu prevahu však hostia pretavili len do pokusu Bombicza tesne vedľa. Druhé dejstvo, podobne ako prvé, začali domáci tlakom, niekoľko prienikov takmer skončilo gólom. V 52. min. neuspel strelou ani Brath. Po hodine hry prišiel trest. Po rohu hostí ešte nešťastnému vlastencovi bravúrne zabránil Pichňa, ale lopta padla priamo pri kopačku Kráľa - 2:2. Gól opäť povzbudil N. Zámky, ale zakrátko na center Vrábľana Balka pred odkrytú bránu takmer dosiahol Nurkovič. V 70. min. sa do nájazdu dostal Kráľ, ale tutovku mu Pichňa zázračne chytil. Poslednú štvrťhodinu sa Nové Zámky stiahli, z čoho pramenila územná prevaha žlto-modrých. Ku gólovej šanci domácich to však neviedlo, projektil Feješa z uhla išiel mimo. Body sa tak delili, od budúceho víkendu čakajú Spartak tri zápasy za šesť dní.

Góly: 2. Nurkovič, 7. Brath - 18. a 60. V. Kráľ. R Bezák, ŽK: Hamar - Lovska, Bombicz, Fehervári, 282 divákov. SPARTAK: Pichňa - Balko, Hlaváč, Advigov, Brajovic - Gavrilovič, T. Feješ, Hamar, Brath (81. Dzurek) - Sombat (75. Bakaľár), Nurkovič. Tréner L. Molnár. FKM: Dovičovič - Petráš, Horáček, Tokár (14. Illés), Poluch - Fehervári, Ešek, Lovska, Bombicz (73. Kurej) - Košút, V. Kráľ (90. Prúčny). Tréner N. Bukovič. ĽUBOŠ MODZGA

Led. Rovne – Dubnica 0:1 (0:0)

Gól: 49. Štefánek (11 m). R Valent, ŽK: Kollár, Híreš – Poláček, Čurik, 200 divákov. LED. ROVNE: Kováč – Kollár, Kojtal (58. Prekop), Chmelík, Detko (78. Pokorný), Lipták (78. Prchlík), Riečičiar, Púček, M. Hruška, Híreš, Čiernik. Tréner D. Kramlík. DUBNICA: Digaňa – Poláček, Floriš (Matuška), Vaculík, Števček, Mojto (Bariak), Púpala, Čurik, Štefula, Štefánek, Hlatký (40. Habšuda). Tréner P. Kopačka.