Želiezovce zdolali Kolárovo, Hontianska Vrbica vonku prehrala

Mužstvá z levického okresu mali striedavú úspešnosť. Želiezovce si doma poradili s Kolárovom a Hontianska Vrbica vonku nestačila na Veľký Meder.

V zápase ČFK Nitra - Vrakúň gól nepadol.V zápase ČFK Nitra - Vrakúň gól nepadol. (Zdroj: Dušan Tarko)

Želiezovce - Kolárovo 2:0 (0:0). V kvalitnom štvrtoligovom zápase bola iniciatíva viac na domácich kopačkách a za stavu 2:0 ešte Rotík s Vavríkom sa nepresadili z päťky. Hostia okrem hlavičky z 80. min. si vážnejšiu tutovku nevypracovali. Zaujímavosťou zápasu bola „osobka“ domáceho obrancu Začku na hosťujúceho kanoniera Magyara. Minisúboj Začka zvládol na výbornú.

Góly: 47. R. Karko, 57. E. Vavrík. R Opatovský, 250. MŠK: Straňák - Góra, Molnár (80. Štuller), Začka, Karko, Barecz, S. Rotík, Duchoň (67. Dobiáš), Vavrík (75. Krenčan), Kokoška, Herceg. FK: Róm - P. Máté, Musitz, Zuzula, Jancsó, R. Kürthi, Glofák (81. Zahorec), Zs. Máté, A. Kürthi (57. Leckési), Kertész, Magyar.

Veľký Meder - Hontianska Vrbica 2:0 (1:0). Hostia vsadili na zabezpečenú obranu, ktorá dobre „hasila“ všetky príležitosti domácich. V 44. min. sa ale V. Meder predsa ujal vedenia, keď jemný center z pravej strany Rózsa hlavičkoval do brány. Keď už v druhom polčase chceli hrať hostia vabank, Pisár z priameho kopu z 25 m vymietol šibenicu - 2:0.

Góly: 44. Á. Rózsa, 74. R. Pisár. R Janus, 210. MŠK: Györö - Pék (72. Császár), Lukács, Föglein, Varga, Demeter (36. Horváth), Kozmér, Pisár, Buka, Csápai, Rózsa (60. Piros). DRUŽST.: Haramia - Adami, Kalman, G. Kačmárik (72. Šimonovič), Vanya, Chudý, Sásik, Šimonovič, Horský (46. P. Pilárik), Pavel Pilinský, Valentík.

Štúrovo - Nový Život 0:0. Do Štúrova pricestoval kvalitný súper, hralo sa v štýle ,,kto dá gól, vyhrá“. Nový Život hrozil najmä s útočným tandemom Lengyel - Öszi. V prvom dejstve centroval domáci Baranyai, ale Bábsky v obrovskej šanci hlavičkoval vedľa Niňajovej svätyne. Našťastie pre domácich už žiadny gól nepadol, a tak si Nový Život odniesol zo Štúrova cenný bod. R Haršany, 100.

MŠO: Procháczka - Molnár, Šimonka (77. Kunik), Saláta, Baka - Valent (65. Sárai), Kianek, Urblík, Tácsik (59. Tóth) - Baranyai, Bábsky. N. ŽIVOT: Niňaj - Horváth, Adamica, Marič, G. Skuby (83. Bacsfai) - Nyársik, Kuczman, T. Skuby, Németh (58. Trajcsík) - Öszi, Lengyel.

ČFK Nitra - Vrakúň 0:0. Prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol. Do šancí sa oba celky dostávali iba sporadicky. Po prestávke hra ožila, lopta lietala zo strany na stranu. Azda najväčšiu šancu zápasu zahodili domáci v 78. min., keď centroval Štós, Buday v páde trafil iba do brankára a odrazenú loptu poslal Borčin vedľa. Rovnako veľkú príležitosť mali hostia v 89. min. K odrazenej lopte za šestnástkou dostal Pinte, parádne vystrelil, ale Wagner ešte dokázal vytlačiť mimo bránu. Spravodlivá remíza.

R Ahmed, ČK: 80. Molnár, 100. ČFK: Wágner - Borčin, Horňák, Kotula, Buday, Kramný, Ballabáš, Ondruška, Bisák, Béger (57. Štós), Javorčík. VRAKÚŇ: Izsmán - Végh, K. Németh, Egri, Audi, Hamar (70. Pinte), Kubík (79. Gróf), Kazmér, Molnár, Zvoncsár (89. Katona), Hesek.

Šurany - Váhovce 4:1 (3:1). Hostia sa ujali rýchleho vedenia po nedorozumení domácej obrany. Od tej chvíle ale prebrali domáci taktovku a z ich nátlakovej hry rezultovali dva góly v priebehu troch minút. Do polčasu sa podarilo domácim zvýšiť vedenie už na 3:1. Po prestávke sa hral opäť jednostranný futbal. Skóre uzavrel striedajúci Mikula.

Góly: 19. M. Chudík, 21. I. Schroner, 37. M. Švajda, 85. M. Mikula - 8. J. Šercel. R Hegedüs, 300. ŠK: Vravúšek - Tinák (61. Halás), Piskla, Gábriš, Hurík, Chudík (75. Mikula), Dudáš, Schroner, Švajda, Simonides(75. Mlynár), Tvrdoň. ŠK: Javor - R. Takáč, Minár, Rosinský, Horváth, Ostrožanský (78. Lukács), Sloboda, Holub, Borš, Šercel, Dubnička.

Veľké Lovce - Dvory n/Ž. 3:1 (2:0). V susedskom derby zápase videli diváci výborný futbal. Domáci dali z prvých dvoch striel dva góly, ďalej sa hrala výborná partia, ale bez šancí na oboch stranách. Do druhého polčasu vbehli hostia aktívnejšie, z čoho rezultoval pokutový kop, ktorý Čambal bezpečne premenil. V 74. min. bol vylúčený Gašparík , keď stiahol súpera. Po nedorozumení hosťujúcej obrany potvrdil výsledok Pavlatovský.

Góly: 13. T. Bagala, 19. M. Mach, 82. K. Pavlatovský - 57. M. Čambal (11 m). R Barcík. ČK: 74. Gašparík, 350. V. LOVCE: Madarász - Gočala, Lontoš, Pavlatovský (84. Bako), Hajto, T. Bagala (67. Mihók), Peciar, Obložinský, Mach, Koreň, Suchánek (89. Šallai). TJ: Bodoki - Čambal, Matúš (67. Hruška), Andrášik, Takáč, Gašparík, Kóša, Horňáček, Haulík, Dobrý (29. Šarközi), Ďurický (60. Káplocký).

Močenok - Dun. Streda B 2:1 (0:1). Domáci podali slabý výkon, herne sa trápili. Hra sa odvíjala najmä medzi šestnástkami, čo hosťom vyhovovalo. V 26. minúte sa ujali hostia vedenia po priamom kope. V druhom polčase domáci trochu ožili. V 63. min. bol vylúčený hosťujúci Pecirep a už o niekoľko minút kopali po ruke hostí pokutový kop, ktorý Anda bezpečne premenil. Rozhodujúci gól zápasu vstrelil po peknom centri hlavou Meško.

Góly: 70. A. Anda (11 m), 89. M. Meško - 26. T. Ravasz. R Studený, ČK: 63. Pecirep, 100. FK: Anda - Slíž, Sailer, Meszáros, Lancz - Meško, Beták(70. Poledňák), Kostoláni, Galovič - Matušica, Laluch. DAC B: Jamroškovič (77. Szikhart) - Diviš, Kotto, Ravasz, Hegedűs, - Milan, Fieber, Pecirep, Bajnok (78. Csolle) - A. Érsek, Csonka.

Imeľ - ViOn B/Volkovce 2:4 (1:0). V Imeli sa hral veľmi dobrý zápas, ktorý bol od začiatku vyrovnaný. Do vedenia sa dostali domáci gólom do kabíny, keď po priamom kope skóroval Oršolík. Druhý polčas lepšie začali hostia, ktorí postupne prebrali iniciatívu. Posilnení hráčmi z A-mužstva dokázali v priebehu pätnástich minút vstreliť štyri góly a prakticky tak rozhodli. Domácim sa podarilo len znížiť skóre gólom Oršolíka.

Góly: 45. a 75. T. Oršolík - 54. P. Farkaš, 61. M. Pavlovič, 64. a 68. R. Pintér. R Kvaššay, 100. IMEĽ: Alaksza - Zemánek, Pásztor, Kovács, D. Csontos (66. L. Haris), Török, Oršolík, R. Kender, Simonics (46. R. Kováč),(66. A. Csapó, R. Csontos. VION: Školník - Koutný, P. Farkaš, Kozolka, M. Pavlovič, Gábriš (83. Baumeister), Skladan (46. Bolinha), Ondrejka, Vnad (75. Bakalár), Pintér, Chovanec.

16. Imeľ 10 1 3 6 11:30 6 (-12)

ZOSTAVA KOLA: R. Wagner (ČFK Nitra) - M. Pavlovič (ViOn B/Volkovce), V. Horňák (ČFK Nitra), A. Začka (Želiezovce), I. Schroner (Šurany) - P. Buka (V. Meder), P. Zvoncsár (Vrakúň), D. Hajko (Veľké Lovce), P. Peciar (Veľké Lovce) - R. Pintér (ViOn B/Volkovce), T. Oršolík (Imeľ).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 9 - T. Bábsky (Štúrovo), L. Matušica (Močenok), 8 - Z. Csápai (V. Meder), R. Pintér (ViOn B/Volkovce), 7 - L. Suchánek (V. Lovce)

Autor: MARTIN MÉSZÁROS, NM